Így használjuk a szőlőmagolajat, hogy szép legyen a bőrünk!

A hidegen sajtolt olajok egyre népszerűbbek. Azt azonban kevesen tudják, hogy nem csak ételekhez, hanem akár bőrápoláshoz is használhatók. Mutatom hogyan!

A hidegen sajtolt szőlőmagolaj egy igazi elixír a bőr számára. Tele van értékes összetevőkkel, így káros adalékanyagok nélkül ápolhatjuk vele a bőrünket. De egyáltalán nem mindegy, hogy hogyan tesszük. Összegyűjtöttem néhány hasznos tanácsot arra vonatkozóan, hogyan kell használni a szőlőmagolajat, hogy bőrünk szép és egészséges maradjon.

Miért jó a szőlőmagolaj a bőrnek?

A szőlőmagolaj legértékesebb összetevői a telítetlen zsírsavak és az E-vitamin, amelyek csökkentik a gyulladásos folyamatokat és természetesen hidratálják a bőrt.

A szőlőmagolajat akár önmagában, akár hordozóolajként is alkalmazhatjuk közvetlenül a megtisztított bőrön, biztosítva így a megfelelő hidratáltságot és a pattanások elleni védelmet.

A legértékesebb szőlőmagolaj hidegen sajtolással készül. Ez azt jelenti, hogy a megtisztított magokat közvetlenül a sajtoló gépbe teszik és kisajtolják belőlük az olajat. A hidegen sajtolt olajok értéke abban rejlik, hogy a sajtolás során nem alkalmaznak magas hőmérsékletet, illetve nem használnak adalékanyagokat, így meg tudják őrizni az értékes összetevőket.

Hogyan segít ápolni a szőlőmagolaj a bőrünket?

1. Hidratálja a bőrt és csökkenti a bőrszárazsággal járó kellemetlen tüneteket

A bőrszárazság gyermek és felnőtt korban egyaránt jelentkező probléma. Kiváltó okok között szerepelhet a túl forró víz használata fürdés közben, esetleg a szappanok, tusfürdők, mosószerek és egyéb kozmetikai szerekben található irritáló anyagok. A legnagyobb probléma ezekkel a termékekkel, hogy eltávolíthatják a bőr természetes olajrétegét, így csökken a bőr víztartalma, ami érzékenységhez, szárazsághoz, viszketéshez, illetve ráncosodáshoz vezethet.

A szőlőmagolajat közvetlenül is alkalmazhatjuk a bőrön. Legideálisabb, hogy fürdés/zuhanyzás után a törölközőszáraz bőrfelületet vékonyan bekenjük szőlőmagolajjal. Kutatások és személyes tapasztalatok is azt igazolják, hogy a szőlőmagolaj kiválóan felszívódik, nem hagy zsíros érzetet maga után, ezért érzékenyebb vagy akár zsíros bőrűeknek is ajánlott.

2. Segít a pattanások elleni küzdelemben

Kutatások során kimutatták, hogy a szőlőmagolaj enyhe antimikrobiális tulajdonságokkal rendelkezik, melynek köszönhetően segíthet megakadályozni a baktériumok elszaporodását a bőrön, amik a pórusok eldugulásáért és a pattanások kialakulásáért lehetnek felelősek.

A szőlőmagolaj gazdag fenolos vegyületekben, telítetlen zsírsavakban és E-vitaminban, emiatt segíthet regenerálni a bőrt, illetve eltüntetni a korábbi pattanások és hegek nyomait.

A szőlőmagolaj nem tartozik a nehéz, túlságosan zsíros olajok közé, ezért is olyan népszerű a természetes bőrápolók körében. Érzékeny bőr esetén is nyugodtan használhatjuk, de kis mennyiségben a zsíros bőrön is kiválóan működik.

Ha az arcunk erősen pattanásos, gyulladt, akkor nyugodtan kombináljuk a szőlőmagolajat más termékekkel, mint például a gyulladáscsökkentő teafaolajjal.

3. Segít megvédeni a bőrt a napsugárzás káros hatásaitól

A szőlőmagolaj számos antioxidánst tartalmaz - például E-vitamint, proantocianidint, flavonoidokat, karotinoidokat, fenolsavakat, tanninokat és stilbeneket – ezért nyugodtan használhatjuk a napon megpirult bőrünk ápolásához is. Értékes összetevőinek köszönhetően öregedésgátló és gyulladáscsökkentő hatása révén segít megőrizni a bőr szépségét és egészségét.

Bár kutatók nem ajánlják önmagában, fényvédő készítmények nélkül használni, azért bizonyos mértékig véd a napsugarak káros hatásaitól.


4. Támogatja a sebgyógyulást

Bár a sebgyógyulással kapcsolatos hatásait egyelőre csak laboratóriumi keretek között vizsgálták, a kutatók mégis úgy gondolják, hogy a szőlőmagolaj helyileg alkalmazva segítheti a sebek gyógyulását. Emellett a szőlőmagolaj antimikrobiális hatással is rendelkezik, ami szintén segítheti a sebgyógyulást.

5. Segíthet javítani a hiperpigmentációt és a melaszma tüneteit

Egy tudományos folyóiratban megjelent tanulmány szerint kutatók bizonyítékokat találtak arra vonatkozóan, hogy a szőlőmagkivonat tabletta formájában szedve segíthet a májfoltok és a melaszma kezelésében. Egy 6 hónapos vizsgálat során a résztvevők 83%-a vett észre javulást a szőlőmagkivonat fogyasztása után.

6. Masszázsolajként vagy hordozóolajként segít a bőrápolásban

A szőlőmagolaj összetételének köszönhetően szinte minden bőrtípus ápolására alkalmas, ezért kiváló masszázsolajnak, illetve hordozóolajnak.

Bátran kombinálhatjuk más növényi olajokkal, illetve a hatás fokozása érdekében illóolajokat is adhatunk hozzájuk. Például levendula illóolajjal párosítva csökkenthető a gyulladás és a bőrpír. A borsmenta, a tömjén és a citrom illóolaj is jó választás lehet, mert jótékony hatással lehetnek a pattanásokra, segíthetnek a feszültség oldásában, a fejfájás elmulasztásában, illetve az ízületi fájdalmak leküzdésében.

Hogyan használjuk a szőlőmagolajat közvetlenül a bőrön?

Arc hidratálása

A szőlőmagolaj az arc hidratálására önmagában is használható, de nyugodtan hozzá is adhatjuk kedvenc arcápoló készítményünkhöz. Jól kombinálható aloe veraval, shea vajjal, kókuszolajjal vagy rózsavízzel. Gyakorlati tapasztalatok azt mutatják, hogy a szőlőmagolaj kiváló természetes sminkeltávolító. Tegyünk egy keveset egy pamutkorongra és töröljük át vele az arcunkat. 

Test hidratálása

A szőlőmagolajat használhatjuk fürdés közben, illetve fürdés után is. Amennyiben fürdés közben használjuk, vigyázzunk, hogy el ne csússzunk. Ezen felül koncentráltan, egy-egy szárazabb bőrfelületre is felvihetjük, akár naponta többször is.

Pattanások helyi kezelése

A megtisztított arcra tegyünk néhány csepp szőlőmagolajat. Ha nagyon gyulladt a bőrünk, akkor kombináljuk illóolajokkal, amelyeket előre összekeverünk a szőlőmagolajjal. Jó választás lehet a tömjén vagy a levendula. Készíthetünk pakolást is az arcunkra, ilyenkor hagyjuk rajta az illóolajos szőlőmagolajat 15 percig, majd mossuk le.

Bőrfeszesítés, bőröregedés lassítása

Vigyünk fel néhány cseppet az egész, megtisztított arcunkra lefekvés előtt, majd reggel újra. Ez akkor működik a legjobban, ha naponta végezzük. Hatását fokozhatjuk, ha más öregedésgátló olajokat és összetevőket is használunk, például jojobaolajat, gránátalma magkivonatot és tömjénolajat. A szem alatti sötét karikák köré is tehetünk óvatosan néhány cseppet, hogy csökkentsük a duzzanatokat.

Forrás:
https://draxe.com/beauty/grapeseed-oil-for-skin/ 
https://www.medicalnewstoday.com/articles/318395#is_grapeseed_oil_safe_to_consume 
https://draxe.com/nutrition/grapeseed-oil/ 

Életmód- és táplálkozási tanácsadó. Szakértője a reform élelmiszereknek, diétáknak, mikro- és makro tápanyagoknak.
Jelenleg Összesen 853 cikk között kereshet.
Videók megtekintése:

Szabolcs videók youtube Szabolcs, Inda videók Szabolcs videók, Bitchute