5 érv a méhkenyér rendszeres fogyasztása mellett

Milyen egészségügyi előnyöket köszönhetünk a méhkenyér alkalmazásának? Lássunk lenyűgöző tulajdonságai közül ötöt!

Virágport gyűjtő méh. 5 érv a méhkenyér rendszeres fogyasztása mellett

Mi az a méhkenyér?

A méhkenyér egy méhek által előállított termék, mely többek között virágport, mézet, és különböző enzimeket is tartalmaz. A méhkenyér a méhek egyik kulcsfontosságú táplálékforrása, ám az emberi szervezet számára is számos egészségvédő hatást biztosít ez a különleges méhészeti termék. A méhkenyeret több ezer éve fogyasztja az emberiség nem csak tápértéke, hanem jótékony tulajdonságai miatt is. Hosszú ideje alkalmazzák például a máj védelmére, a gyomor- és bélrendszer támogatására, valamint természetes multivitaminként is. Lássunk ötöt a méhkenyér egészségvédő hatásai közül, melyekről felhasználói visszajelzések és klinikai vizsgálatok is beszámolnak!


Mi mindent tehet egészségünkért a méhkenyér?

1. Természetes tápanyagforrásként szolgálhat

A méhkenyér olyan különböző létfontosságú tápanyagokat tartalmaz, mint például egyes vitaminok, köztük a B-vitaminok és a K-vitamin, különböző ásványi anyagok, köztük a cink, a magnézium, a szelén, a vas, valamint bizonyos aminosavak. Ezek a tápanyagok kulcsfontosságúak számos testi funkció megfelelő lebonyolításához, beleértve az energiatermelést, az immunfunkciót, valamint az idegrendszer és a csontok egészségének fenntartását is.

2. Támogathatja az immunrendszert

Egyes kutatások szerint a méhkenyér a benne található tápanyagoknak, fenolos savaknak és flavonoidoknak köszönhetően előnyösen hathat az immunrendszer működésére, így fokozhatja a szervezet védekezőképességét a különböző fertőzésekkel szemben, valamint a betegségekből való felépülést is elősegítheti. 

3. Elősegítheti az emésztést

A méhkenyeret hosszú ideje alkalmazzák az emésztés elősegítésére és az emésztőrendszer általános védelmére. Tanulmányok szerint a méhkenyér ezen jótékony hatásai a benne található enzimeknek köszönhetők, melyek segíthetnek az elfogyasztott élelmiszerek lebontásában és a tápanyagok felszívódásának elősegítésében is.

4. Az antioxidáns vegyületek gazdag forrása

 A méhkenyér számos antioxidáns vegyületet biztosít, ezek közé tartozik például a kvercetin és a kaempferol is. Az antioxidánsok képesek semlegesíteni a káros szabad gyököket, így  védelmet nyújthatnak a sejtek károsodásával és a gyulladások kialakulásával szemben, potenciálisan csökkentve egyes krónikus betegségek kockázatát.

5. Lehetséges méregtelenítő hatás 

Ugyan jelenleg további vizsgálatok szükségesek a méhkenyér méregtelenítő hatásának megértéséhez, természetgyógyászati feljegyzések és felhasználói beszámolók szerint a méhkenyér megfelelő alkalmazás mellett támogathatja a méregtelenítést, mely feltehetően a méhkenyér széles spektrumú tápanyagainak és enzimeinek köszönhető. 

Hogyan fogyasszuk a méhkenyeret?

A méhkenyeret napi 1-2 alkalommal javasolt bevinni étkezés előtt vagy után, esetleg étkezések között, önmagában. A javasolt adag alkalmanként 10 gramm, mely egy csapott evőkanálnak felel meg. Kúraszerűen, illetve hosszú távon is alkalmazható, hiszen fogyasztása jellemzően biztonságosnak tekinthető. Minden esetben válasszunk megbízható forgalmazótól származó, 100%-os tisztaságú, prémium minőségű terméket!

Ajánlott termék: Mannavita Méhkenyér

A fenti információk tájékoztató jellegűek! Hosszú ideig fennálló, nehezen szűnő, gyakran visszatérő, vagy súlyosbodó panaszok esetén forduljunk orvoshoz! A méhészeti termékekkel szembeni érzékenység vagy allergia esetén kerüljük a méhkenyér alkalmazását.

Források:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/PMC6943659/

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/33525690/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/PMC8868279/

​​https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/35203806/

Fotó: Pixabay

Általános táplálkozási és egészség tanácsadó, szakértő. Az Egyesült Királyságban, egészség tanácsadóként dolgozott a Holland & Barrett-nél és a Superdrug-nál.
Jelenleg Összesen 849 cikk között kereshet.
Videók megtekintése:

Szabolcs videók youtube Szabolcs, Inda videók Szabolcs videók, Bitchute